Bilgilendirme

Pratix Ticari v2 için bayilikler verilecektir.

iletişim için tıklayınız

 

Yeni güncellemeler

için tıklayınız

 

Perakende satış için

barkodlu seri satış modülü hazırlandı

 

Eski kulanıcıların dikkatine!

Versiyon 2 altındaki sürümler için destekler sonlandırılmıştır. Yeniden lisanslama veya teknik destek için yeni versiyona geçiş yapmanız gerekmektedir.

İstatistik

Güncellemeler  

 

05.06.2013 Fatura üzerinden stok kartı açılabilmesi eklendi.
   

08.06.2013 Fatura üzerinden kayıtlı cari kart düzenlenebilmesi eklendi.
   

13.06.2013 Fatura üzerinden hızlı geçiş işlemleri eklendi. fatura ekranı çalışırken cari hareket,banka hareket,personel hareket gibi hareket işlemlerini hemen kullanabilmeniz için hızlı geçiş eklendi.  

 

18.07.2013 Tüm modüllerde Stok ve Cari gibi kartlar Örn: TEST FİRMA *TE diyerek çağırıla bilme eklendi.
   

21.08.2013 Cari,Kasa,Stok hareket ekranlarından fatura işlemleri istenirse parametrik olarak düzenlenebilir hale getirildi.
   

01.10.2013 Cari Kartlar listesi raporunda ek olarak ÜNVANI + ADI + SOYADI  sıralamalara eklendi.
   

01.10.2013 Cari Bakiyeler listesi raporunda ek olarak ÜNVANI + ADI + SOYADI sıralamalara eklendi.
   

11.10.2013 Raporlarda parasal alanlar sağa hizalandı
   

11.10.2013 Stok kartında Tek olan kdv alanı kaldırıldı ve yerine Alış kdv ve Satış kdv alanları eklendi bu alanlar Alım faturaları ve Satış Faturalarına Göre otomatik olarak çağırılabilirler.
   

11.10.2013 Stok kartında Tek olan iskonto alanı kaldırıldı ve yerine Alış iskonto ve Satış iskonto alanları eklendi bu alanlar Alım faturaları ve Satış Faturalarına Göre otomatik olarak çağırılabilirler.
   

11.10.2013 Fatura üzerinde yazdırırken %1 %8 %18 olarak kdv matrahları ve kdv tutarları görünür hale getirildi.
   

28.10.2013 Kullanıcı izleri yapılan her işlemin kayıt ,düzenleme,silme gibi kullanıcı adına çalışılan şirket üzerinde iz bırakması sağlandı ve ekranın resmi çekilerek saklandı(%95 kalitesi düşürülerek saklandı) disk alanında fazla yer kaplamaması göz önünde bulunduruldu.
   

28.10.2013 Beta sürümünde olası bir bug bulundu ve düzeltildi bu hata şöyleydi Cari seçin ekranından yeni cari kart açma çağrısı yapılırken bakiye devri söz konusuydu ilgili hata düzeltildi. Güncelleme yaparak bu hatadan sıkıntı çekiyorsanız kurtulabilirsiniz (Hata bildiren kullanıcılarımıza destekleri için teşekkür ederiz.)

 

15.11.2013 Fatura Listesinde kalem satırlarına sıra numarası eklendi. Bu alan ile istediğiniz sıralamayı yapabiliyorsunuz.

 

15.11.2013 Stokkartı ve Cari seçim ekranlarındaki arama dahada geliştirildi. *ünvanı gibi bir aramada Örneğin : *A ünvanlar listeye getiriliyordu
*AS yazarsanız bildiğiniz gibi AS ilk iki harfi AS olanlar Liste Şimdi bu yapı bozulmadan ek ilave olarak *AS olarak yazıldığında AS ilk iki harfi AS olan kayıt bulamazsa pratix bu sefer Ünvanın içinde AS olan kayıtları aramaya başlıyor ve bulduğu kayıtları listeye getiriyor. Örnek : ASTA GIDA ve PETAS isimli iki kayıt arasında siz AS arattığınızda eğer ASTA GIDA firması listede olduğu için ilk o getirilir. eğer ASTA GIDA bulunamazsa PETAS içinde AS geçtiği için getirilir. Bu işlem Stok aramalarındada bu şekilde organize edildi böylece arama yaptığınız ürünlerinizi cinlerindende çok kolayca bulabilirsiniz.
Not : Daha Önce bu arama türü : % aranan %  şeklindede yapılabiliyordu % işareti ile arama yapan kullanıcılarımız güncelleme sonrası yüzde işaretini kullanmalarına gerek kalmamıştır.

 

10.02.2014 Cari kartı açarken devir bakiye yapılabilir hale geldi.

 

10.02.2014 Stok kartı açarken devir bakiye yapılabilir hale geldi.

 

10.02.2014 Cari kartı düzenleme ekranına devir bakiyeleri,toplam borç,alacak bakiyeleri, gibi bakiye durumları eklendi.

 

10.02.2014 Stok kartı düzenleme devir bakiyeleri,iade alınan ve verilenler,toplam giriş ve çıkışlar son alış fiyatı son satış fiyatı gibi alanlar eklendi.

 

02.02.2014 Personel modülünde toplu maaş giriş fişleri eklendi bu fişlerde Perseonel kartında tanımlı olan Maaş,Günlük Ücret,Saatlik Ücret gibi tanımlanan alanlardaki bilgiler

otomatik olarak fiş listesine çağırılmaktadır. Fiş üzerinden Eksik gün,Eksik saat,Avans,Mesai gibi alanlar girilir satır olarak kesintiler ve kazançlar personel için otomatik olarak hesaplanır.

Fiş kaydedildiğinde personel hareketler ekranına işlemlerin her birisi ayrı hareket olarak işlenir.

Fiş toplu olarak yazıcıdan döküm alınabilir veya personel raporlarından istenilen raporlar alınabilir.

Kaydedilen fiş sonrada açılıp düzenlenebilir bu düzenleme işleminde istenilen personel listeden çıkarılabilir veya eklenebilir aynı ay içerisinde tek fişte tüm maaş işlemleri yapılabilir veya birden fazla fiştede maaş işlemleri yapılabilir. Düzenleme durumunda hareketler tekrar düzenlenir. İşten çıkan personellerin listeye gemesini engellemek için personel kartlar ekranından personel aktif seçeneği personel pasif olarak işaretlenebilir veya otomatik olarak doldurulan listeden bahsettiğimiz gibi istenmeyen personeller çıkartılabilir.

 


Güncellemeler için :

1. Programlar menüsü veya C: İçerisinde bulunan Pratix Ticari Muhasebe klasörü içindeki Version_Update.exe yi çalıştırınız .

2. Geçmişi temizle buttonuna tıklayınız.(Daha önce bir güncelleme yaptıysanız kesinlikle geçmişi temizleyiniz)

3. İnternet bağlantınız olduğuna emin olunuz

4. Güncelle buttonuna tıklayınız.

 

Not: Lütfen güncelleme işlemi bitene kadar bekleyiniz.

Eğer bir aksaklık (Elektrik kesilmesi,İnternet kesintisi) olması durumunda yukarıdaki adımları tekrarlayınız.

 

 


Uzak masa üstü bağlantısı programını indirin(exe) indirin(rar)

Field 'ziyaretcigonderen' doesn't have a default value